Sekcja żeńska - MAMY TO!!!

Historyczne zwycięstwo stało się faktem. Pokonujemy drużynę Zielonych Niegowić 1:0, Złotymi zgłoskami w historii Nieszkowianki zapisała się Zuzia Budzyn, która zdobyła pierwszą, historyczną bramkę w oficjalnym meczu równocześnie zapewniając zwycięstwo Nieszkowiance.

Historyczne ZWYCIĘSTWO !

KNNM 1:0 Zieloni Niegowić

Skład : Kurek - Skoczek, Kowalczyk (75'Rudek), Iwaniec ( 67'Gazda), Czesak Marlena - Sobczyk, Sarlej (80'Jeziorek) Paluch (68'Substelna), Czesak Martyna - Budzyń , Kostuch (80'Jawień)

Bramka: Budzyn

Pierwsze ligowe punkty Nasze Panie inkasują w meczu z Zielonymi Niegowić.
Mecz rozpoczął się od mocnego natarcia drużyny Nieszkowianki. Już na samym początku mieliśmy dwie bardzo dobre okazje do wyjścia na prowadzenie. Najpierw Kostuch wyszła sam na sam z bramkarką rywalek i przegrała pojedynek, natomiast nadbiegająca Paluch oddała mocny strzał z okolicy 20 metra, niestety minimalnie chybiony. Kolejną dogodną sytuację miała Budzyn lecz naciskana przez rywalkę oddała zbyt lekki strzał który spokojnie wyłapała keeperka przyjezdnych. W 20 minucie obejmujemy prowadzenie, dobre rozegranie piłki w środku pola przez Czesak Martyne, która adresuje piłkę do Budzyn, nasza atakująca dobrym przyjęciem zwiodła obrończynie rywalek i z około 18 metrów pięknym lobem umieszcza piłkę w siatce rywalek. Od tego momentu gra bardziej się wyrównała i toczyła w środku pola. Rywalki w pierwszej połowie stworzyły tylko jedną groźną sytuację po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, ale na nasze szczęście najprzytomniej zachowała się Kurek i wyjaśniła całą sytuacje. Pod koniec pierwszej części gry mocny strzał z ostrego kąta oddaje Kostuch, ale niestety niecelny.

Druga połowa to głównie walka w środku pola, gdzie ani jedna, ani druga drużyna nie odpuszczała. W okolicy 60 minuty drużyna Zielonych dostaje rzut karny. Nasza bramkarka wyczuła strzelającą lecz nie musiała interweniować gdyż rywalka przeniosła piłkę nad poprzeczką! Warty odnotowania w tej części gry jest też dobry strzał Sobczyk z rzutu wolnego, lecz niestety minimalnie niecelny. W tej części gry żadna z drużyn nie stworzyła sobie już klarowniej sytuacji do strzelania bramki.

Na pochwałę zasługuje cała Nasza drużyna która zostawiła mnóstwo sił i serducha na zielonym placu. Obrona kierowana przez Kowalczyk i Skoczekk grała praktycznie bezbłędnie, środek został opanowany przez Sobczyk i Martynę Czesak a w lini ataku świetnie współpracowały Budzyn z Kostuch. WIELKIE GRATULACJE