Jeszcze jedno lanie i roztrenowanie.

W niedzielę "Nieszkowianka" wybiera się na ciężki wyjazd do Lipnicy Murowanej na mecz z tamtejszą "Macierzą". Nasz najbliższy przeciwnik, mimo że obecnie gra tylko w B-klasie, w swojej historii prezentował znacznie lepszy poziom piłkarski. Grywał regularnie w A-klasie, a nawet w klasie okręgowej. I to nie teraz, gdy po reformach piłkarskich klas okręgowych w Polsce jest około 3428, i może tam grywać każda ekipa z paroma jako-takimi kopaczami - ale w czasach gdy okręgówek w naszym kraju było 49. Młodsi, którzy nie wiedzą dlaczego właśnie taka liczba klas okręgowych, proszeni są o konsultację z kimś starszym. Obecnie jak już wspomniałem "Macierz" gra w najniższej klasie rozgrywkowej, i walczy o awans do bocheńskiej SerieA. Idzie im bardzo dobrze, i jeśli nadal z taką regularnością będą punktować, to na finiszu rozgrywek pewnie będą cieszyć się z upragnionego awansu. Nasza drużyna natomiast uczy się tej ligi, a nauka jest bardzo bolesna. Przegrywamy mecz za meczem, ale w naszym ostatnim meczu postaramy się "postawić" faworytowi. Co z tego wyniknie, okaże się w niedzielne popołudnie. Gospodarze MUSZĄ wygrać, a my MOŻEMY sprawić niespodziankę.

Ma mecz "Macierz" Lipnica Murowana- "Nieszkowianka" Nieszkowice Małe zapraszamy 6 listopada na boisko w Lipnicy Murowanej. Początek meczu o godz. 11.00